Wybór ogrodzenia

Jakie ogrodzenie wybrać?

brama kutaPowinno być solidne i wytrzymać lata – to główna zasada, jaką musisz się kierować przy wyborze ogrodzenia. Zmienne czynniki atmosferyczne, zabrudzenia czy uszkodzenia mechaniczne – warunkują dopasowanie odpowiedniego materiału, z jakiego powinno zostać wykonane. Ważne są także walory estetyczne.  Najlepiej, aby przęsła ogrodzeniowe były spójne wizualnie z architekturą, którą mają otaczać.

Bezpieczeństwo i wizytówka domu

Znajdujące się wokół domu jednorodzinnego ogrodzenie z pewnością zwiększa poczucie bezpieczeństwa domowników. Chroni przed nieproszonymi gośćmi oraz osłania przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów. W konkretny sposób wytycza granice Twojej posesji.

Dodatkowo przęsła wzbogacają estetycznie otoczenie. Forma ogrodzenia jest nie tylko dopełnieniem architektury w danym miejscu, ale i wizytówką domu. To pierwsza rzecz, jaką zobaczą goście, kiedy będą Cię odwiedzać. Dlatego wiele osób inwestuje np. w piękne, kute bramy czy balustrady, bo wie, jak ważne jest pierwsze wrażenie.

  

O tym, jakie chcesz mieć ogrodzenie, warto pomyśleć już na etapie prac budowlanych. Ważne, abyś określił, gdzie konkretnie mają się znajdować furtka i brama wjazdowa.

Kolejnym ważnym parametrem jest wysokość przęseł – czy mają być niskie, symboliczne, czy jednak wysokie, chroniące skutecznie dostępu do posesji.

Ogrodzenia metalowe – odporne na wszystko

Najczęściej wybieranym wariantem są ogrodzenia z metalu. Ten surowiec doskonale sprawdza się w zewnętrznych konstrukcjach. Nowoczesne procesy technologiczne takie jak np. zgrzewanie, cynkowanie ogniowe czy malowanie proszkowe pozwalają nadać przęsłom wyjątkową trwałość. Chronią również przed korozją i odkształcaniem się konstrukcji pod wpływem najróżniejszych czynników zewnętrznych. Metalowe parkany wytrzymają ulewy, mróz, silne wiatry, a także nie złamią się pod wpływem uderzenia czy ciężaru.

Efektowne i ekskluzywne ogrodzenia kute

Prostym i najtańszym typem płotów metalowych jest siatka ogrodzeniowa rozpinana na pionowych słupkach. Jest ona jednak pozbawiona walorów estetycznych oraz ulega odkształceniom. Dlatego służy zazwyczaj jako rozwiązanie tymczasowe.

Wyjątkowo trwałe i uważane za luksusowe są zwłaszcza ogrodzenia kute. Są one przykładem kowalstwa artystycznego i prezentują się najefektowniej. Możesz zamówić gotowe przęsła lub zaprojektować własne z pomocą specjalisty. W zależności od rodzaju konstrukcji poszczególne elementy albo się spawa, albo nituje na gorąco. W ten sposób zapewnia się wytrzymałość dekoracyjnym detalom. To, jak wiele wzorów, poszczególnych elementów ozdobnych, jak również kolorów będzie na ogrodzeniu zależy głównie od Ciebie. Ponadto nierzadko jest ono wyposażone są w ostre końce, które mogą stanowić dodatkowe utrudnienie dla potencjalnych intruzów.

Jeśli więc zależy Ci na prawdziwej elegancji, to wybierz ekskluzywne ogrodzenie kute. Szykowne, a zarazem nowoczesne, będzie jednocześnie zapewniało optymalną ochronę domu. Mimo iż jest droższe od wersji z siatki, to jednak jest to inwestycja na lata. Stabilne, masywne i odporne na uszkodzenia będzie doskonałą ochroną posesji.

Wzory ogrodzeń metalowych – zainspiruj się naszymi pomysłami!

Przęsła wykonane z metalu mogą być proste, bez żadnych ozdobnych elementów lub wręcz przeciwnie – zachwycać unikalnym designem. Przykładowe wzory nowoczesnych ogrodzeń  obejrzysz w naszej galerii. Wiele z nich otacza dziś domy, firmy czy instytucje na terenie m.in. Warszawy, Zakopanego oraz innych miast Polski. Są zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne oraz harmonijnie współgrają z architekturą posesji, na jakich stoją.

W zakresie wzornictwa metalowe ogrodzenia łatwo można podzielić na klasyczne i nowoczesne, co zdecydowanie może ułatwić Ci wybór. Do minimalistycznych, współczesnych budynków najbardziej będą pasować proste i symetryczne formy przęseł. W przypadku podmiejskich willi najefektowniej będą prezentować się ogrodzenie kute zakończone np. ozdobnymi grotami.

Mnogość proponowanych wzorów i kształtów Cię przytłacza? Jeśli masz dylemat, które z naszych luksusowych ogrodzeń będzie najbardziej pasowało do Twojej posesji - zadzwoń lub napisz. Chętnie pomożemy Ci wybrać najlepszą opcję!